Що коїться з КП «НККП» у Новомосковську: офіційний коментар директора

Комунальне підприємство «Новомосковський комбінат комунальних підприємств» займається неякісним утриманням міських доріг, тротуарів, зелених насаджень, вуличного освітлення, кладовищ, оранжереї.
Під час останній  сесії, яка відбулася 10 червня 2022 року, міськими керівниками пропонувалося приміщення, які знаходяться на балансі КП «НККП», передати на баланс міського Управління ЖКГ і КБ. Це звичайна практика мера Рєзніка та його оточення. Прозвучало, що КП фактично доведене до банкрутства. Це дійсно так, і це ще почалось, коли містом керував колишній народний депутат від «Блока Петра Порошенка» Вадим Григорович Нестеренко та його близькі партнери по сільськогосподарському бізнесу,
КП «НККП» давно називали «чорною дірою» міського бюджету і це були дуже вигідно для очільників міста і мер Сергій Рєзнік не є виключенням, де мільйонами безслідно зникали бюджетні гроші. Півтора роки тому, після обрання міським головою Новомосковська Сергія Рєзніка, на підприємство прийшли керувати люди з кримінальним минулим та які є мешканцями Дніпра, бо свої з Новомосковська не бажали працювати з крадієм Рєзніком.
Новий директор якого він особисто призначив мер Рєзнік з перших днів  своєї роботи на КП «НККП» працевлаштував на головні посади підприємства своїх земляків з Дніпра, це родичів, друзів та кумів. Незважаючи на борги підприємства, він та його близьке оточення прийнялось  «дерібанити» підприємство не забуваючи кожного місяця приносити міському голові відкати.
То про які борги депутати розповідали на сесії? Як КП «НККП» дійшло до банкрутства? Журналісти міста задали декілька питань черговому директору КП Олександру Носику. Нагадаємо, що з моменту приходу до влади Сергія Рєзніка, комунальним підприємством керував не один призначений директор родом з Дніпра, Кам’янського, Придніпровська.
— Борги накопичувалися, починаючи з 2009 року, — розповів він. — Справа в тому, що в комунальному підприємстві працюють 128 робітників, які прибирають території, висаджують квіти, освітлюють вулиці тощо. Щоб виплачувати їм зарплату, закуповувати пальне, оплачувати рахунки за електроенергію, з міського бюджету завжди цілеспрямовано виділялися кошти з бюджету міста, з яких потрібно було сплачувати ПДВ. Але, вважаючи, що прибутку КП з них не отримує, бо вони йшли та йдуть у кишені керівництва підприємства та керівнику міста Рєзніку.
Таким чином станом на 1 січня 2022 року КП «НККП» заборгованість по податках і зборах: з ПДВ — 6,4 млн грн, за оренду землі – ще 253 тис.грн.
Протягом усіх цих років були звернення до керівництва міста щодо виділення коштів на покриття боргу, але у відповідь було: займайтесь банкрутством підприємства та витягуйте все що можливо, поки є можливість з бюджету міста списувати кошти на ваше підприємство.
А тепер в державі війна, і це питання точно не вирішиться. Та його і не вигідно вирішувати міському голові.
Ми намагалися в судовому порядку зменшити суму боргу, але на підприємстві юристи слабкі і нам нещодавно суд розповів, що борги потрібно виплачувати, а не списувати за допомогою судів та ми суд програли.
Тепер прогнозовано на суму боргу податковою буде нараховано ще й штрафи та пені, і тоді загальна сума боргу може сягнути 19 млн грн! На жаль, я та колишній керівник підприємства виконував вказівки міського голови Сергія Рєзніка і ми були зайнятими тім, що крали на підприємстві та спустошували бюджет міста направляючи постійно кошти з бюджету на наше підприємство яке як чорна діра поглинала все.
Наразі, після нашої  діяльності  існує загроза арешту рахунків підприємства, що призведе до повної зупинки й неможливості надання послуг з благоустрою, яких до речі наше підприємство якісно не надавало та не надає досі.
Я особисто вихід бачу один – припинити роботу КП «НККП» шляхом ліквідації з одночасним створенням нового підприємства з тими ж функціями й обсягами робіт та поставити мене і моїх родичів керувати новим підприємством. Усі робітники перейдуть працювати на нове комунальне підприємство з попередньою назвою «Рідне місто». До речі, цю назву придумав наш міський голова Сергій Рєзнік і ми йому за це вдячні.  Такий проєкт рішення виносився міським головою, секретарем та їми підконтрольними депутатами на розгляд міської ради, але частина депутатів змогла розібратися з ситуацією на КП «НККП», з’ясувати, що на підприємстві тотальна корупція, яку очолив міський голова Рєзнік після чого таке рішення не підтримали.
Крім того, на їх розгляд виносився й ще один цікавий проєкт рішення – щодо передачі приміщень, які зараз є на балансі КП «НККП», на баланс міського Управління ЖКГ і КБ. Таким чином ми б разом з міським головою у підприємства вкрали б приміщення,а потім продали як це Рєзнік робив з своїм татом коли вони у міста вкрали майже всю комунальну власність.
Та це рішення також не набрало достатньої кількості голосів тому, що депутати взнали і про цю аферу міського голови Рєзніка та секретаря міськради.
Не розумію, кому з депутатів секретар міської ради не дав гроші за голосування, чому депутаті раніше брали від міського голови та секретаря гроші і голосували за усі запропоновані рішення, а зараз не хочуть.
Сподіваюся, що наші обранці передумають, або їм дадуть більше грошей і вони на наступній сесії проголосують за потрібні для нас рішення. Я впевнений, що міський голова разом з секретарем переламають депутатів через коліно, або дадуть багато грошей і вони приймуть необхідні рішення та у мене й у місті з’явиться нове комунальне підприємство «Рідне місто».
0